Ballagó Zöld csoportos szülők véleménye intézményünkről

Abban a 3,5 évben, amíg ide járt Henrik, örömmel vittük nap, mint nap, nyugalommal indulhattunk a munkába. Katinka rengeteg élménnyel gazdagította a gyerekek óvodai éveit, felsorolni is nehéz a sok múzeumot, színházi előadást, programot és kirándulást, amelyben az évek alatt részt vett a Zöld csoport.

A vegyes csoportban is megvalósult a fejlesztés, mindenkinek a maga korának megfelelően. Nagyon változatosak és fejlesztő hatásúak voltak, így felkészülten kezdik az iskolát a nagycsoportos ballagók.

Nagyon szépen köszönjük azt a rengeteg munkát, amelyet az óvoda dolgozói a gyerekekért tesznek. Nagyon szép éveket tudhatunk a hátunk mögött.

Tamara Zöld csoportos szülő

Az óvoda szellemiségét áthatja a gyerekekbe vetett bizalom és partnerség. Divényiné Farkas Katinka vezető óvónő által kifejlesztett egyedi rendszerben olyan projektekkel vannak megkínálva, amelyek során átélhetik azt, hogy többre képesek, mint amit ez a felnőttekre kitalált világ nekik szán - akár könyvet adhatnak ki, előadást rendezhetnek, növényt nevelhetnek, kiállítást szervezhetnek. Mindezt a legmodernebb projekt módszerekkel, a pedagógusok lankadatlan energiájával támogatott játékos tanulással.

A csoport egy éveken átívelő, folyamatosan, közösen alakított mese-keretben dolgozza fel a jeles napokat, fejlődési állomásokat, társadalmi, környezeti, kulturális ismereteket, és így a mese eseményeihez kapcsolva a tudás könnyen előhívható. A gyerekeket valódi szeretet és odafordulás veszi körül, mind az óvónők, mind a dajkák, mind az óvoda teljes személyzete által, a hangulat játékos, barátságos, nem tekintélyelvű. A komplex kiegészítő készségfejlesztő és sport foglalkozásokkal a felzárkózás és fejlődés minden gyerek számára biztosított, erre minden lehetőség adott az ovin belül. Az elmúlt négy évben a Zöld csoportban ezt nap, mint nap megtapasztaltuk, és végtelenül nagyra értékeljük - nem tudunk jobb ovit ajánlani a Zugliget Óvodánál!

Réka Zöld csoportos szülő

Minden túlzás nélkül mondhatom, hogy Katinka a legfantasztikusabb óvónő, akivel valaha találkoztam. Kiemelkedő a gyerekekkel való kapcsolatépítése és kapcsolattartása, szeretettel és odafigyeléssel van a gyerekek iránt, befogadó és elfogadó közeget teremt a gyerekek és az egész közösség számára. Szakmai tapasztalata biztosítja a gyerekek folyamatos értelmi és érzelmi fejlődését, az iskolára való megfelelő szintű felkészülést. Odaadó munkája, türelme, és lelkesedése egyedülálló. Színes, változatos programok várják a Zöld csoportba járó gyerekeket, meghitt, barátságos, szeretetteljes környezetben. Livi imádta az óvodai lét minden percét, nagyon szereti Katinkát, Nikit és Dettit is!

Innen is köszönet még egyszer mindenért!

Andi Zöld csoportos szülő

Nehéz összefoglalni mit jelent(ett) nekünk a Zugliget Ovi. Azért alább megpróbálkozom összefoglalni. Örökre hálásak leszünk Nektek, hogy befogadtatok minket! Máté nem lenne ilyen Nélkületek!

Pedagógussal való konfliktus, költözés miatt Máté harmadik ovija volt a Zugliget, nagyon aggódtunk az újabb váltás miatt, de a legjobb dolog, ami történt velünk, hogy ebbe az oviba, Katinkához, a Zöld csoportba kerültünk!

Katinka mellett mindenki megkapta a kiemelt figyelmet, rengeteget tanultak, önállóak lettek, együttműködőek! Felszabadult légkörben, komoly munka folyt mindig, minden gyermekre az egyéni sajátosságokat figyelembe véve fordult.

Rengeteg, “titkos” küldetést, projektet valósítottak meg, közösen. Saját mesekönyvet adtak ki, meséket írtak, rajzoltak le, adtak elő. Megszámolhatatlan különböző rajzot, festményt, alkotást, jelmezt készítettek a gyerekek. A Zöld csoportban nem volt olyan hét, amikor valami különleges program ne várta volna őket, kirándulások, múzeumlátogatások, opera kulisszák felfedezése, közös sütés-főzés, bent alvás, kísérletezés. Ezeket mindig izgalommal várták a gyerekek. Rengeteg élménnyel, több tucat alkotással tértek haza nap, mint nap a gyerekek!

- Bogi, Detti, Niki - övék is az érdem, hisz rengeteget tettek hozzá a mindennapokhoz.

Màr most hiányzik és mindig is hiányozni fog, és örömmel fogunk visszagondolni ezekre az évekre, amiért elmondhatatlanul hálásak vagyunk! ❤

Mindent köszönünk!

Máté, Zsolt és Dorka